Barcelona, pas greșit care o poate costa TITLUL. Real Madrid jubilează
Autor: Darius Muresan
 Lupta la titlu în Spania continuă să fie cea mai echilibrată dintre campionatele de top ale Europei.

FC Barcelona a jucat în etapa a 32-a pe un teren pe care au avut mereu probleme, la Vigo cu Celta.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 20 din pasa lui Leo Messi, însă Smolov a egalat imediat după pauză.

În minutul 67 a venit un nou gol al lui Suarez, din pasa aceluiaşi Messi.

Iago Aspas a stabilit scorul final, 2-2, cu un şut din lovitură liberă la care Ter Stegen nu a avut replică.

Barcelona rămâne, astfel, fără succes pe terenul celor de la Celta Vigo din 2016 şi la 69 de puncte după 32 de etape, urmând să spere într-un pas greşit al lui Real Madrid.

Aceasta joacă duminică seară pe terenul celor de la Espanyol.

Dacă Franţa, Germania şi Anglia ştiu deja campioana iar în Italia cei de la Juventus au luat avans faţă de Lazio, în Spania se merge cap la cap în duelul dintre Barcelona şi Real Madrid, notează Mediafax.