Barcelona - PSG. Pique și Griezmann s-au înjurat încă de la 1-1
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Griezmann s-a înjurat cu Pique din cauză că PSG i-a alergat tot meciul
Gerard Pique și Antoine Griezmann, coechipieri la FC Barcelona, s-au jignit pe teren în meciul cu Paris Saint-Germain din UEFA Champions League, încă de când scorul era 1-1.

Conform Marca, incidentul a avut loc în minutul 38, când PSG a câștigat un corner. Scorul era doar 1-1. Datorită lipsei fanilor din tribune, vocile celor doi se aud cât se poate de clar. Pique, către toți: „Haideți să avem posesie lungă, la dr*cu. Dr*cu! Haideți! Să ținem de minge, dr*cului!”.

Griezmann a răspuns cu „Calmează-te, Geri, nu mai țipa”, iar Pique a continuat: „La dr*cu, Grizzi, la dr*cu...”. Atunci, francezul a aruncat un „Du-te dr*cu”, la care Pique a răspuns: „Nu! Du-te tu dr*cu. Suferim de cinci minute”. „Nu mai țipa”, a încheiat Griezmann, după care Clement Lenglet a intervenit și a organizat apărarea. Meciul s-a terminat 4-1, lăsând Barcelonei șanse minime de accedere în sferturile de finală ale competiției.