Burcă CERE IERTARE, după eșecul din Islanda: Trebuia să dăm totul!
Autor: Andrada Oana
Andrei Burcă le-a cerut iertare suporterilor naționalei, după meciul cu Islanda pierdut joi, 8 octombrie.

Andrei Burcă le-a cerut iertare suporterilor naționalei după ce România a pierdut meciul cu nordicii, scor 1-2.

Fundașul n-a căutat scuze, ci doar le-a cerut iertarea suporterilor pentru eșecul în urma căruia România nu va participa la EURO 2021.

”Consider că suntem un grup unit, Mister știe ce are la antrenamente. Cine a intrat pe teren a încercat să își facă treaba azi. Cum a zis și Mister, în primele 45 de minute nu am reușit nimic din ceea ce ne-am propus. Le-am oferit și șansa să marcheze două goluri.

În schimb, în repriza a doua, am încercat și noi să jucăm. Important este să trecem cât mai repede peste această înfrângere, pentru că doare. Ne pare rău, dar nu contează cine a intrat azi pe teren. Trebuia să dăm totul!” a spus Andrei Burcă după meci.