CSM Bucureşti, în sferturile de finală ale Cupei Challenge
Autor: Mihai Ciobanu
Echipa de handbal masculin CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Challenge, după ce a eliminat în optimi o formaţie din Suedia.

CSM Bucureşti s-a calificat sâmbătă în sferturile Cupei Challenge la handbal masculin, în detrimentul echipei suedeze Alingsas. În retur, la Bucureşti, scorul a fost egal, 24-24.

În prima manşă, CSM s-a impus la un singur gol, 29-28. Returul a fost cu emoţii, iar la pauză scorul a fost egal, 10-10. Echilibrul s-a păstrat şi în partea a doua, dar CSM a reuşit să scoată un egal şi să meargă în faza sferturilor. În fazele anterioare, CSM Bucureşti a trecut de două echipe din Belarus, potrivit Mediafax.