Dominic Thiem - Alexander Zverev, rezultat final. Iată cum arată finala de la Turneul Campionilor
Autor: Dan Carp
Dominic Thiem (5 ATP) s-a calificat, sâmbătă, în finala Turneului Campionilor, după ce l-a învins, cu scorul de 7-5, 6-3, pe Alexander Zverev (7 ATP).

În primul set al întâlnirii celor doi, ambii jucători au făcut un joc perfect. Cei doi au avut un schimb lung de game-uri, însă la scorul de 6-5, Dominic Thiem a reușit o minge de break în fața lui Alexander Zverev. În cel de-al doilea set al partidei, Thiem a reușit din nou un break în fața germanului, închizând setul la scorul de 6-3 la game-uri.

Thiem a avut nevoie de o oră și 35 de minute pentru a obține victoria în fața lui Alexander Zverev.

În finala Turneului Campionilor se vor întâlni Dominic Thiem și Stefanos Tsitsipas, cel care l-a învins, în semifinală, pe Roger Federer, cu scorul de 6-3, 6-4.