FCSB - FC Botoșani, rezultat final în Liga 1
Autor: Mihai Ciobanu
FCSB şi FC Botoşani s-au confruntat, duminică seara, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I.

FCSB s-a impus duminică seara la Botoșani cu 2-0 într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I. Ambele goluri ale partidei au fost marcate în repriza a doua. În minutul 55, FCSB a deschis scorul prin Florin Tănase, iar 11 minute mai târziu și-a mărit avantajul prin Darius Olaru, relatează Mediafax.

Până la acest meci, FC Botoșani suferise o singură înfrângere, cu Academica, în ultimele opt runde din Liga 1, interval în care au mai înregistrat șase succese şi o remiză. De cealaltă parte, roș-albaștrii au avut până la meciul de duminică, în sezonul actual, din postura de vizitatori, șase victorii, două rezultate de egalitate şi patru partide pierdute, potrivit LPF.