Fotbal: CFR Cluj - FC Voluntari, scor 5 - 0
Autor: Alexandru Ichim
CFR Cluj
CFR Cluj
CFR Cluj s-a impus, vineri, în fața echipei FC Voluntari, cu scorul de 5-0, în a noua etapă a Ligii 1.

Itu a deschis scorul, în minutul doi al partidei. Hoban a marcat, în minutul 35, din acțiunea începută de Deac. Un minut mai târziu, Costache a marcat al treilea gol al partidei. Autogolul lui Achim, din minutul 51, a dus scorul la 4-0. În minutul 67, Omrani a marcat pentru 5-0.

După ce Rodriguez a fost eliminat, în minutul 12, și Simonovski, în minutul 28, FC Voluntari a evoluat cu nouă jucători în teren.

În următoarea etapă a Ligii 1, CFR Cluj se va întâlni cu FCSB, iar FC Voluntari se va înfrunta cu Academica Clinceni.

Echipele folosite:
CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Burcă, Cestor, Peteleu – Itu, Hoban, Deac (Dodi Joca 76) – Costache (Golofca 60), Traore (Omrani 46), Pereira
FC Voluntari: Rîmniceanu – Kocic, Rodriguez, Achim, Gadze – Laidouni, Gorobsov, Gheorghe (Costin 54) – Avto, Simonovski, Mățan (Balaur 17).