Liga Campionilor Polo. CSM Oradea, învinsă la trei goluri în turul al treilea
Autor: Ema Apostu
Steaua a jucat cu CSM Oradea, rezultat în urma căruia s-a stabilit noua campioană la polo. foto: @CSASTEAUA - FB
CSM Oradea a fost învinsă de echipa spaniolă CN Terrassa, cu scorul de 10-7 (2-2, 1-2, 2-2, 5-1), sâmbătă, în deplasare, în prima manşă a celui de-al treilea tur preliminar Ligii Campionilor la polo pe apă.

Vicecampioana României a făcut un meci bun trei sferturi din timp, dar a cedat în ultima repriză, adjudecată de iberici cu 5-1.

Pentru orădeni au marcat Vlad Dragomirescu (2 goluri), Roland Szabo (2), Alex Popoviciu, Yusuke Inaba, Silvian Colodrovschi.

Golurile gazdelor au fost înscrise de Sergi Mora Belmonte (3), Ricard Alarcon Tevar (2), Victor Julian Gutierrez Santiago (2), Francesc Sanchez Campos, Bernat Sanahuja Carne, Oscar Aguilar Illana.

Manşa secundă va avea loc la Oradea, pe 25 septembrie.