Manchester City, EMOȚII cu Wolverhampton. Partida s-a decis în min. 90'+5
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Manchester City a înfruntat o echipă tot mai puternică a lui Wolverhampton Wanderers, în deplasare, pe Molineux, în Premier League.

Conform BBC, City a reușit să se impună cu 2-0 înainte de pauză, prin Kevin de Bruyne și Phil Foden, iar problema părea să fie câte goluri se vor mai marca. Totuși, cetățenii au rămas fără combustibil în cea de-a doua repriză, iar gazdele au început să treacă pe lângă ocazii colosale.

Raul Jimenez a reușit să reducă diferența la 12 minute înainte de finalul partidei, iar „lupii” au sperat că pot repeta victoria din sezonul trecut. Totuși, Gabriel Jesus a înscris în prelungiri (90'+5) și a încheiat speranțele gazdelor, scor final 1-3.