O jucătoare de tenis a câștigat 2 euro după ce a fost eliminată de la turneul ITF Praga / Foto
O jucătoare de tenis a câștigat 2 euro după ce a fost eliminată la turneul ITF de la Praga
Jucătoarea de tenis Sara Cakarevic, locul 410 WTA, a pierdut meciul din primul tur al calificărilor pe tabloul principal al turneului ITF de la Praga, cu premii totale în valoare de 25.000 de dolari

Sara Cakarevic a fost învinsă de jucătoarea argentiană Paula Ormaecha, locul 291 WTA. Suma primită din partea organizatorilor, în valoare netă de 2,25 euro, a întristat-o pe pierzătoare.

45 de euro a fost premiul pentru turul I preliminar. Însă din această sumă  s-au scăzut impozitul de 6,75 de euro şi 36 de euro taxa de participare.

Sara Cakarevic a arătat, pe o rețea de socializare, că a primit doar 2 euro.

'Credeam că e o glumă. Mulţumesc ITF pentru cafeaua gratuită. Nici măcar nu mi-ai dat cei 25 de cenţi', a scris ironic jucătoarea.

La vie sur le circuit secondaire. La Française Sara Cakarevic est 410e mondiale. Au premier tour des qualifications de l...