Scor de TENIS la FOTBAL. Cine a fost eroul în Tottenham - Southampton
Internaţionalul sud-coreean Son Heung-min a marcat patru goluri pentru Tottenham Hotspur în partida câştigată în deplasare, cu scorul de 5-2, în faţa formaţiei Southampton, duminică, în cadrul etapei a doua a campionatului de fotbal al Angliei.

Hong a punctat în minutele 45+3, 47, 63 şi 73, primind de fiecare dată pasa decisivă de la Harry Kane.

Căpitanul lui Spurs şi-a trecut la rândul său numele pe tabela de marcaj în minutul 82. Pentru gazde a înscris Danny Ings, autorul unei duble în minutele 32 şi 90, ultimul din penalty.

Tottenham a obţinut astfel primele sale puncte din acest sezon, elevii lui Jose Mourinho înclinându-se în etapa de debut, pe teren propriu, în faţa formaţiei Everton (0-1).