Simona Halep - Polona Hercog turneu Praga 11 august. REZULTAT MECI
FOTO AGERPRES
Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE. Simona Halep se va duela cu slovena Polona Hercog, în prima rundă a turneului WTA de la Praga. Meciul dintre Simona Halep și Polona Hercog va fi transmis în format LIVE SCORE pe DC News.

0 - 0

Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE setul 1: Primul set a fost câștigat de Simona Halep cu 6-1.

0 - 0

Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE. Simona Halep a mai jucat cu Polona Hercog.

Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE. Simona Halep (2 WTA) are 2-1 în meciurile directe cu Polona Hercog (45 WTA), ambele victorii venind în 2019, în turul al treilea la Miami, cu 5-7, 7-6 (1), 6-2, şi în optimi la Eastbourne, cu 6-1, 4-6, 6-3. Slovena s-a impus la primul lor duel, în 2009, la Sofia (ITF), în primul tur, cu 7-6 (3), 1-6, 6-2.

Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE. Amintim că meciurile din prima zi a turneului de tenis WTA de la Praga, dotat cu premii totale de 202.250 dolari, au fost perturbate de ploaie.

Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE. Organizatorii au anunțat că meciul Simona Halep - Polona Hercog va fi al treilea al zilei de marți, de pe arena centrală. Prima partidă începe la 11:00.

Simona Halep - Polona Hercog LIVE SCORE. Meciul dintre Simona Halep și Polona Hercog va fi transmis marți, 11 august, ora 14.00, pe DC News în format LIVE SCORE.