Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Tottenham a reușit să scrie istorie, dar negativă de această dată, după ce conducea cu 3-0 în minutul 81 al meciului de acasă cu West Ham United.

Conform Telegraph, ciocănarii de la West Ham au reușit să revină în meci, marcând 3 goluri. Ultima reușită a venit în ultimul minut, datorită rezervei Manuel Lanzini, care a prins șutul vieții dintr-o singură atingere care a intrat chiar sub încheietura porții londonezilor.

Son Heung-Min și Harry Kane (2) au marcat pentru Spurs în meciul care părea câștigat sigur în minutul 80, în timp ce Fabian Balbuena și Manuel Lanzini au înscris pentru West Ham. Unul dintre cele trei goluri ale ciocănarilor a fost un autogol al londonezilor.