Vlad Chiricheş, primul meci după 9 luni
Autor: Florin Răvdan
chiriches accidentare
Vlad Chiricheş a jucat din nou, după 8 luni de pauză. Fundaşul român a fost titular la Sassuolo, în deplasarea cu Inter (scor 3-3).

Chiricheş nu mai jucase într-un meci oficial de la partida dintre Insulele Feroe şi România, de pe 12 octombrie, în care tricolorii s-au impus cu 3-0. Atunci, fundaşul s-a accidentat la coapsa dreaptă, în prima repriză.

S-a recuperat la începutul lunii martie, dar n-a mai apucat să evolueze la Sassuolo după ce campionatul s-a întrerupt din cauza pandemiei.

În meciul cu Inter, Chiricheş a evoluat până în minutul 79 şi nu a greşit la niciunul dintre golurile adversarilor. Românul a fost schimbat cu Giangiacomo Magnani, care a dat golul de 3-3, scrie Mediafax.